Supermicro GrandTwin A+ Server AS-2115GT-HNTF 2U Rack Mount Server
- Call today for more info: 1-800-297-5295
- In stock, ready to ship
- Inventory on the way
| Manufacturer | Supermicro |
| Form Factor | 2U Rack Mount Server |
| Node Count |
4 Nodes |
| Backplane | 4x 2.5" NVMe/SATA hot-swappable bays per Node |
| Processors | Single Socket AMD EPYC 9004 Series (360W TDP Max) |
| Memory | 12x DDR5 RDIMM slots per Node |
| Additional Storage | 2x M.2 NVME/SATA (M-Key) |
| PCIe |
Option A: (Additional Parts Required) 1x PCIe Gen5 x16 LP Slot Option B: 1x PCIe Gen5 x16 AIOM slot (OCP 3.0 Compatible) |
| Remote Access | Supermicro Intelligent Management (IPMI) with Dedicated NIC (1x NIC per Node) |
| TPM | TPM 2.0 |
| Networking | Integrated GrandTwin I/O Module with 2x 10GbE or 2x 25GbE |
| Power Supply | 2x 2200W Titanium redundant PSUs |
| Rails | Rail Kit |
| Warranty | 3 Years |