Gigabyte R283-Z92-AAE1 2U Server •2x AMD 9224 24C •256GB RAM •4x960GB NVMe SSDs
Regular price$ 11,999.00
/
- Call today: 1-800-297-5295
- In stock, ready to ship
- Inventory on the way
| Condition | Brand New |
| Form Factor | 2U Rack Server |
| Backplane | 24x 2.5" NVMe Hot-Swap Backplane |
| Processors | 2x AMD EPYC 9224 2.50GHz 24C/48T processors |
| Memory | 256GB RAM (16x 16GB PC5-38400R 4800MT/s) |
| SSD / HDD | 4x 960GB NVMe U.2 G4 SSD |
| RAID Controller | N/A |
| Remote Access | Dedicated NIC with GUI |
| Networking | 2x 1GbE BASE-T LOM |
| Power Supply | 2x 2000W PSU |
| Rails | Sliding Rail Kit |
| Warranty | 3 Year Warranty |