Gigabyte R183-Z92-AAD3 1U Server •2x AMD EPYC 9474 •768GB RAM •4x960GB SSD
Regular price$ 17,999.00
/
- Call today: 1-800-297-5295
- In stock, ready to ship
- Inventory on the way
| Condition | Dell Certified Refurbished (Like New) |
| Form Factor | 1U Rack Server |
| Backplane | 12x 2.5" SAS / SATA Hot-Swap Backplane |
| Processors | 2x AMD EPYC 9474F 3.60GHz 48/96T processors |
| Memory | 768GB RAM (12x 64GB PC5-38400R 4800MT/s) |
| SSD / HDD | 4x 960GB Enterprise SATA SSD |
| RAID Controller | Broadcom MegaRAID 9560-8i |
| Remote Access | Dedicated NIC with GUI |
| Networking | 2x 1GbE BASE-T LOM |
| Power Supply | 2x 1600W Hot-Plug PSU |
| Rails | Sliding Rail Kit |
| Warranty | 3 Year Warranty |