Gigabyte R283-Z92-AAE1 2U Rack Mount Server - 2x AMD EPYC 9474F 48C/96T • RAM • 2x960GB NVMe SSD • 8x1.92TB NVMe SSD
- Call today for more info: 1-800-297-5295
- In stock, ready to ship
- Inventory on the way
| Manufacturer | Gigabyte |
| Form Factor | 2U Rack Mount Server |
| Backplane | 24x 2.5" NVMe |
| Processors | 2x AMD EPYC 9474F |
| Memory | 1024GB (16x 64GB PC5-38400 4800MT/s) |
| Storage |
2x 960GB U.2 G4 NVMe SSD 8x 1.92TB U.2 G4 NVMe SSD |
| Remote Access | Baseboard Management Controller (BMC) with Dedicated NIC |
| TPM | TPM Header |
| Networking | 2x1GbE LOM |
| Power Supply | 2x 2000W Redundant PSUs |
| Rails | 2-section Rail Kit |
| Warranty | 3 Years |