Dell PowerVault ME4024 Storage Array • 24x 800GB SAS SSDs • 10Gb iSCSI Base-T 8 Port Dual Controller
Regular price$ 16,999.00
/
- Call today: 1-800-297-5295
- In stock, ready to ship
- Inventory on the way
| Condition | Dell Certified Refurbished (Like New) |
| Form Factor | 2U Rack Storage Array |
| Backplane | 24x 2.5" SAS Hot-Swap Backplane |
| Storage Controllers | 10Gb iSCSI Base-T 8 Port Dual Controller |
| Storage | 24x 800GB SAS SSD (12Gb/s) |
| Power Supply | 2x 580W Hot-Plug PSU |
| Bezel | Standard Bezel |
| Rails | Static Rail Kit |
| Warranty | 3 Year Warranty |