Dell PowerEdge R7625 Server • 2x AMD EPYC 9534 2.45GHz, 64C/128T • 512GB RAM • 4x 960GB NVMe SSD • 2x 480GB M.2 NVMe • 2x NVIDIA L4 24GB GPU
Regular price$ 40,895.00
/
- Call today: 1-800-297-5295
- Low stock - 1 item left
- Inventory on the way
| Condition |
Dell Certified Refurbished (like new) |
| Form Factor | 2U Rack Server |
| Backplane | 16x 2.5" NVMe Hot-Swap Backplane |
| Processors | 2x AMD EPYC 9534 2.45GHz, 64C/128T, 256MB Cache, 280W TDP |
| Memory | 512GB RAM (16x 32GB DDR5 PC5-44800 ECC RDIMM 5600MT/s) |
| SSD / HDD | 4x 960GB Gen4 NVMe TLC SSD RI 2x 480GB M.2 Gen4 NVMe TLC SSD RI in BOSS-N1 |
| RAID Controller | N/A |
| GPU | 2x NVIDIA L4 24GB GPU |
| Remote Access | iDRAC9 Enterprise License |
| TPM | TPM 2.0 Module |
| Networking |
2x 1GbE BASE-T LOM |
| Power Supply | 2x 1400W Hot-Plug PSU |
| Bezel | Standard Bezel |
| Rails | Sliding Rail Kit |
| Warranty | 3 Year Warranty |