Dell PowerEdge R7625 - 2x AMD EPYC 9534 2.45GHz, 64C/128T • 1024GB RAM •2x960GB BOSS • 4x1.92TB NVMe G4 SSD
Regular price$ 55,431.00
/
- Call today: 1-800-297-5295
- Low stock - 2 items left
- Inventory on the way
| Condition |
Dell Certified Refurbished (like new) |
| Form Factor | 2U Rack Mount Server |
| Backplane | 16x 2.5" NVMe Hot-swap |
| Processors | 2x AMD AMD EPYC 9534 2.45GHz, 64C/128T, 256MB Cache, 280W TDB |
| Memory |
1024GB (16x 64GB DDR5 PC5-38400 ECC RDIMM 4800MT/s) |
| SSD / HDD |
2x960GB M.2 BOSS 4x 1.92TB U.2 NVMe G4 SSD |
| RAID Controller | Direct to Motherboard (No PERC) |
| Remote Access | iDRAC 9 Enterprise License |
| TPM | TPM 2.0 Module |
| Networking |
2x 1Gbe Base-T LOM Dell Broadcom 57414 2x 10/25Gb SFP28 OCP 3.0 |
| Power Supply | 2x 1400W Hot-plug PSUs |
| Bezel | Standard Bezel |
| Rails | Sliding Rail Kit |
| Warranty | 3 Year Warranty |